15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajd Karkonoski - V runda WRSMP    
18.07.2011

12-odcinkowy rajd został przeprowadzony w okolicach Karpacza i Pilchowic, których kręte i wąskie drogi były świetnie symulowane m.in. przez chyba najtrudniejsze asfaltowe odcinki ze wszystkich dostępnych na czeskim plug-inie: Peklo, Mlynky i Sumburk.
A mimo to aż 209 spośród 250 startujących kierowców dotarło do mety.

Team AP WRT – choć wystartował w uszczuplonym o jednego zawodnika składzie – uzyskał najlepszy w tym sezonie wynik punktowy. Zacząć wypada tym razem od klasy S1600, w której Łukasz Szpiech zerwał z tradycją zajmowania przez siebie miejsc w drugiej dziesiątce i sięgnął po miejsce 7. Czyżby do tej zwyżki formy przyczynił się m.in. świeżutki lakier o barwach teamowych na jego Hondzie Civic R3? Wypada mieć nadzieję, że Łukasz na stałe zagości w pierwszej dziesiątce na metach kolejnych rund, czego mu serdecznie życzymy.

W najsilniejszych klasach startowaliśmy ze zmiennym szczęściem. W klasie WRC Stefan Łaskowski – tradycyjnie już – zdobył kolejne 5 punktów, choć na mecie był wyraźnie rozgoryczony przebiegiem rywalizacji na odcinkach Grudza (Sumburk). W klasie S2000 swoje pierwsze w barwach AP WRT punkty – i to od razu 4 – zdobył Robert Klimczak. W pokonanym polu pozostawił m.in. drugiego naszego reprezentanta – Tomasza Słaboń. Dalsza wewnętrzna rywalizacja w tej klasie zapowiada się ciekawie, bowiem od następnej rundy do tego grona dołączy jeszcze jeden zawodnik. W klasie N4 żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się tym razem zmieścić w pierwszej dziesiątce.

Można powiedzieć, że w 4 najsłabszych klasach nasz wynik jest remisowy. W dwu z nich - N3 i A5 – nie udało nam się zdobyć żadnego punktu, choć 11-temu w N3 Łukaszowi Sieradzkiemu zabrakło do tego tylko 1 minuty. Powetowaliśmy to sobie w klasach A6 i H. W tej pierwszej Justyna Rajewska osiągnęła najlepszy w tym sezonie wynik, plasując się na 6 miejscu. Czekamy na jej pierwsze podium w klasie, do czego niewątpliwie predysponują ją dotychczasowe wyniki. W klasie H punkty dla teamu zdobyli obaj nasi reprezentanci: Tomasz Rajewski i Rafał Majka, zajmując odpowiednio 7 i 10 miejsce. Dla Tomasza zajęte miejsce staje się już powoli tradycją.
Reasumując – utrzymaliśmy 10 lokatę w klasyfikacji zespołów, choć na sąsiednich miejscach znowu nastąpiły roszady. Pozyskanie kolejnych, obiecujących zawodników pozwala żywić nadzieję na rychły awans, bowiem obecnie zajmowana pozycja nie w pełni zaspokaja obecne nasze aspiracje – wbrew przedsezonowym deklaracjom. Ale to wyjaśni się już po wakacjach…

Wyniki Rajdu Karkonoskiego

Klasyfikacja WRSMP po 5 rundach

 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.