15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

VI runda mistrzostw AP WRT 2011   
28.06.2011

Tegoroczne mistrzostwa naszego teamu dobiegły półmetka. I nadal kwestia obsady podium pozostaje otwarta, gdyż realnie patrząc pozostaje ono w zasięgu pięciorga zawodników. Każde "potknięcie" któregokolwiek z nich (o co nietrudno w ferworze walki, ale czego oczywiście nikomu nie życzymy) zostanie bowiem natychmiast wykorzystane przez rywali i klasyfikacja może ulec radykalnym zmianom.

Tym razem zawodnicy startowali Fiestą ST w klasie N3. Runda rozgrywana była na szutrach. Obejmowała głównie kręte odcinki techniczne, ale dawała też okazję do wykazania się szybkością - choć na mokrej nawierzchni.

Nasuwa się jedno stwierdzenie: wszystko wróciło do normy. Tomasz Słaboń wygrał piątą już eliminację, zdobywając również dodatkowy punkt za wygranie największej liczby odcinków i umacniając się na prowadzeniu. Robert Klimczak i Marcin Staniurski stanęli na pozostałych stopniach podium i pną się konsekwentnie w górę klasyfikacji. Mimo, że z racji krótkiego stażu w teamie zaczęli starty od trzeciej eliminacji, dotarli w niej już do pierwszej dziesiątki.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje bez wątpienia start Adriana Herdy. Jadąc najprawdopodobniej przy użyciu klawiatury nie dość, że dojechał do mety, to jeszcze wyprzedził na niej dwóch zawodników o długim stażu w teamie.

Miało również miejsce zdarzenie dotąd bez precedensu: Łukasz Szpiech, który rajd zakładał, otrzymał komunikat "did not start to SSx". Z racji braku możliwości kontynuowania rajdu (fani wirtualnego rajdowania na RBR Czech wiedzą zapewne dlaczego) decyzją ZSS otrzymał swój średni wynik punktowy z poprzednich pięciu eliminacji. Miejmy nadzieję, że sytuacja taka należeć będzie do wyjątków – co nie zmienia faktu, że regulamin mistrzostw wymaga w tym zakresie uzupełnienia.

Wyniki VI rundy Mistrzostw AP WRT

Wyniki po 6 rundach Mistrzostw AP WRT

 

 

 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.