polecamy

komisje

IV runda V Pucharu Automobilklubu Polski WRT i VII Mistrzostw WP WRT 2016
30.04.2016

4 runda V Pucharu Automobilklubu Polski WRT 2016 i VII Mistrzostw WP WRT 2016 odbywała się na odcinkach asfaltowych. Używane były samochody klasy R2 (Citroen C2 R2 Max, Opel ADAM R2, Peugeot 208 R2, Renault Twingo R2 Evo, Skoda Fabia R2, Ford Fiesta R2).

Najszybszy był zwycięzca 3 rundy Pucharu Kamil Żurawlew, który wyprzedził swojego zespołowego kolegę Mateusza Przyszlakowskiego o 5,77 sekundy (Fiesta R5). Trzecie miejsce zajął Jan Gorczyca. Całe podium 4 rundy dla zespołu Rookie Rally Team, a zawodnicy korzystali z jednego modelu auat – Opla Adama R2.
Dodatkowe 3 punkty za Power Stage zdobył Stuchliik Wojtek, 2 punkty Kamil Żurawlew, a 1 punkt Marcin Zmysłowski.

W klasyfikacji rocznej prowadzi Marcin Zmysłowski, drugie miejsce zajmuje Kamil Żurawlew, a trzecie miejsce Mateusz Przyszlakowski.
Klasyfikację zespołową ponownie wygrało Rookie Rally Team, drugie miejsca wywalczyła drużyna Play-Max.pl Rally Team, a trzecie Wheel Stand Pro VRT. W klasyfikacji sezonu prowadzi Rookie Rally Team, przed drużyną złożoną z zawodników nie zrzeszonych, a trzecie miejsce ekipa Play-Max.pl Rally Team.

W wewnętrznych rozgrywkach AP WRT najlepiej poradził sobie Dariusz Nowak (Ford Fiesta R2), drugie miejsce wywalczył Rafał Majka (Citroen C2 R2 MAX), a trzecie miejsce zajął ponownie Tomek Rajewski (Skoda Fabia R2).
Dodatkowe punkty za Power Stage zdobyli Dariusz Nowak (3pkt), Michu Tambor (2pkt), a jeden punkt wywalczył Tomasz Rajewski.

W klasyfikacji rocznej 1miejsce zajmuje Rafał Majka, drugi jest Tomasz Rajewski, a trzecie miejsce zajmuje Dariusz Nowak..