polecamy

komisje

II runda V Pucharu Automobilklubu Polski WRT i VII Mistrzostw WP WRT 2016
07.03.2016

Druga runda V Pucharu Automobilklubu Polski WRT 2016 i VII Mistrzostw WP WRT 2016 skończyła się tydzień temu, więc czas na krótkie podsumowanie. Na wymagających odcinkach asfaltowych używane były samochody klasy R3, wśród których, do wyboru było dwa auta francuskie: turbodoładowany Citroen DS3 R3-MAX i wolno ssące dwulitrowe Renault Clio III R3, a japońskich inżynierów reprezentowała legendarna Honda Civic Type-R. Ponownie najszybszy był reprezentant Rookie Rally Team Marcin Zmysłowski, wygrał on jadąc Civiciem Type-R. Drugie i trzecie miejsce padło łupem również zawodników Rookie Rally Temu odpowiednio Kamil Żurawlew (Clio III R3) i Mateusz Przyszlakowski (Clio III R3).

Dodatkowe punkty za Power Stage zdobyli Kamil Żurawlew (3pkt), Marcin Zmysłowski (2pkt), a jeden punkt wywalczył Manager zwycięskiej ekipy Daniel Zarychta (Clio III R3).

W klasyfikacji rocznej prowadzi Marcin Zmysłowski, przed Kubą Cebulskim i Kamilem Żurawlewem.

Klasyfikację zespołową ponownie wygrało Rookie Rally Team, drugie miejsca wywalczyła drużyna złożona z zawodników niezrzeszonych, a trzecie Play-Max.pl Rally Team. Tak też kolejność jest w klasyfikacji sezonu.

W wewnętrznych rozgrywkach AP WRT najlepiej poradził sobie Tomasz Rajewski (DS3 R3-MAX), drugie miejsce wywalczyła żona Tomka Justyna (również Citroen), najniższy stopień podium wywalczył Sylwester Walczak (Honda).
Dodatkowe punkty za Power Stage zdobyli Justyna Rajewska (3pkt), Tomasz Rajewski (2pkt), a jeden punkt wywalczył po raz drugi w sezonie Sebastian Trzeszczkowski (Clio).
W klasyfikacji rocznej 1miejsce zajmuje zwycięzca 1 rundy Daniel Wojtczak, drugi jest zwycięzca 2 rundy Tomasz Rajewski, a trzecie miejsce zajmuje obecnie Michau Tambor.