polecamy

komisje

I runda V Pucharu Automobilklubu Polski WRT i VII Mistrzostw WP WRT 2016
04.02.2016

Za nami pierwsza tegoroczna runda V Pucharu Automobilklubu Polski WRT 2016 i VII Mistrzostw WP WRT 2016. Na zaśnieżonych trasach w historycznych samochodach Gr.A najlepiej poradził sobie reprezentant Rookie Rally Team Marcin Zmysłowski. Wygrał on najczęściej wybieranym w tej rundzie samochodem jakim była Toyota Celica 185 4WD Turbo. Drugie miejsce wywalczył reprezentant Scuderia SIADLY.COM PCH Kuba Cebulski (Nissan Sunny RNN14 GTi-R), a najniższy stopień podium przypadł dla kolejnego zawodnika Rookie Rally Teamu Tomasza Sobieraja (Toyota Celica 185 4WD Turbo).

Dodatkowe punkty za Power Stage zdobyli Marcin Zmysłowski (3pkt), Kuba Cebulki (2pkt), a jeden punkt wywalczył Kamil Żurawlew (Lancia Delta HF Integrale).
W wewnętrznych rozgrywkach AP WRT najlepiej poradził sobie Daniel Wojtczak (Lancia Delta HF Integrale), drugie miejsce wywalczył zawodnik z najkrótszym stażem w drużynie Michu Tambor, który wystartował w przednio napędowym Volkswagenem Golfem II GTI 16V, najniższy stopień podium wywalczył Rafał Majka (Toyota Celica ST185 4WD Turbo).
Dodatkowe punkty za Power Stage zdobyli Daniel Wojtczak (3pkt), Michu Tambor (2pkt), a jeden punkt wywalczył Sebastian Trzeszczkowski (Toyota Celica ST185 4WD Turbo).