polecamy

komisje

1 runda WRSMP 2015 – Rajd Świdnicki-KRAUSE
31.05.2015

Do historii przeszła już pierwsza runda WRSMP 2015. Pierwszą z tegorocznych eliminacji był Rajd Świdnicki odbywający się na asfaltowych odcinkach specjalnych. W tym roku przez większość rajdu dominowała słoneczna pogoda, dzięki czemu zawodnicy rywalizowali na suchej nawierzchni, stąd nie było żadnych problemów z doborem odpowiedniego ogumienia. Dopiero w końcowej fazie zawodów doszło do opadów deszczu, które spowodowały konieczność jazdy na oponach przystosowanych do mokrej nawierzchni. W rajdzie liczącym łącznie 75,1 km wystartowało 199 załóg, z których aż 185 zostało sklasyfikowanych na mecie.

Pomimo, że w Rajdzie Świdnickim wzięło udział aż 14 reprezentantów AP WRT, to nasz zespół z pewnością nie zaliczy tej rundy WRSMP do udanych. W wynikach końcowych wywalczyliśmy dopiero 10 pozycję, którą aktualnie zajmujemy w klasyfikacji generalnej. Punktującymi zawodnikami dla naszego zespołu byli:
Mariusz Jusiak - 15 w RC1
Adrian Czarnecki - 8 w RC2
Dariusz Nowak - 10 w RC3
Jan Kuratczyk - 12 w RC4
Tomasz Rajewski - 8 w RGT
Kamil Knap - 12 w RGT

O niewątpliwym pechu mogą mówić Justyna Rajewska, Mateusz Ruciński i Łukasz Golas, którzy zajęli 16 miejsce w swoich klasach, przez co niewiele zabrakło do powiększenia zespołowego dorobku punktowego. Kłopoty miał również Sylwester Walczak, ponieważ pomimo dobrego tempa w RC1 nie udało mu się ukończyć rajdu. Sukces odniósł natomiast Michał Czernicki zajmując znakomite 4 miejsce w klasyfikacji PWRSMP.

W prawdzie w tym roku nie udało się rozpocząć WRSMP mocnym uderzeniem, jednak nasi zawodnicy pokazali, że mają potencjał, aby regularnie zdobywać punkty i systematycznie wspinać się w klasyfikacji generalnej. Dlatego z niecierpliwością oczekujemy na zbliżający się Rajd Karkonoski, podczas którego spróbujemy osiągnąć znacznie lepsze rezultaty. Liczymy również na powrót za kierownicę zawodników, którzy nie mogli wziąć udziału w Rajdzie Świdnickim.