polecamy

komisje

V runda Pucharu AP WRT 2015
31.05.2015

Kolejna runda Pucharu AP WRT została przeprowadzona na szutrowych odcinkach specjalnych o łącznej długości 66,5 km, w warunkach zmiennej aury pogodowej. Nawierzchnia była momentami bardzo mokra lub przesychająca, co zmuszało zawodników do odpowiedniego doboru opon. Wszyscy mieli do dyspozycji auta w specyfikacji R1 - Citroen DS3 R1 oraz Renault Twingo R1. W takich warunkach najlepiej poradził sobie Marcin Zmysłowski z zespołu Rookie Rally Team, czyli zawodnik, który od początku sezonu mocno naciska i wreszcie odniósł pewne zwycięstwo, wyprzedzając na mecie o ponad 30s kolejnego zawodnika. Na drugim miejscu rajd ukończył Daniel Zarychta (Rookie Rally Team), aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu, natomiast najniższy stopień podium wywalczył Marcin Błoński (Play-Max.pl Rally Team). Wszyscy zdobywcy podium poprowadzili Citroena DS3 R1. Kolejny raz doszło do sytuacji, podczas której żaden zawodnik z podium rajdu nie wygrał odcinka Power Stage. Tym razem na Power Stage najszybszy okazał się Paweł Świech za kierownicą Renault Twingo R1. Wśród reprezentantów AP WRT najszybszy był Mateusz Ruciński, a w pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Dariusz Nowak.

Po zakończeniu V rundy Pucharu AP WRT 2015 nie doszło do zmian w czołówce klasyfikacji generalnej, której nadal przewodzą kolejno Daniel Zarychta, Marcin Zmysłowski oraz Mateusz Przyszlakowski. W tym momencie Daniel i Marcin dysponują wyraźną przewagą punktową nad pozostałymi zawodnikami, natomiast Mateusz ma tuż za plecami kilku kierowców, którzy z pewnością będą chcieli przyspieszyć podczas kolejnych rund, aby powalczyć z nim o podium w generalce. Na czele zespołowej klasyfikacji generalnej wyraźnie prowadzi Rookie Rally Team przed AP WRT oraz Play-Max.pl Rally Team, który po V rundzie Pucharu odrobił kilka punktów do AP WRT.

Zwycięzcą wewnętrznych Mistrzostw AP WRT został Mateusz Ruciński, a zdobywcami kolejnych miejsc tym razem byli Dariusz Nowak oraz Sebastian Trzeszczkowski, który okazał się najszybszy podczas Power Stage. Klasyfikacji generalnej Mistrzostw AP WRT nadal przewodzą, z takim samym dorobkiem punktowym, Sylwester Walczak oraz Tomasz Rajewski, natomiast trzecie miejsce utrzymał Kamil Knap.