polecamy

komisje

IV runda Pucharu AP WRT 2015
27.04.2015

Na zdjęciach Kamil Żurawlew, czyli zwycięzca IV rundy Pucharu AP WRT 2015. Kamil był jedynym zawodnikiem w pierwszej dziesiątce, który poprowadził Peugeota 208 T16 R5. Pozostali najczęściej wybierali Forda Fiestę R5 lub Citroena DS3 R5. Tymczasem zapraszamy na relację z kolejnej rundy Pucharu AP WRT, podczas której zawodnicy mieli do dyspozycji auta w specyfikacji S2000 oraz R5. Odcinki specjalne zostały ulokowane na asfaltowej nawierzchni i łącznie liczyły 69.7 km.

W trakcie IV rundy Pucharu AP WRT 2015 doszło do pasjonującej walki o zwycięstwo pomiędzy zawodnikami reprezentującymi barwy Rookie Rally Team, którzy tym razem zdobyli aż pięć pierwszych miejsc na mecie rajdu. Ostatecznie wygrał Kamil Żurawlew, którego przewaga wynosiła zaledwie 2,2 sekundy nad bardzo skutecznym w tym sezonie Marcinem Zmysłowskim. Dla Marcina jest to już trzecie podium w aktualnej edycji Pucharu. Jako trzeci do mety dojechał Mateusz Przyszlakowski. Kolejnymi reprezentantami Rookie Rally Team na mecie byli kolejno Daniel Zarychta (zwycięzca Power Stage) oraz Artur Kusto i w ten sposób zawodnicy tego zespołu obsadzili wszystkie czołowe lokaty.

Wśród reprezentantów AP WRT najszybszy był Adrian Czarnecki. Znakomity występ zawodników z Rookie Rally Team zaowocował korzystnymi dla nich przetasowaniami w indywidualnej klasyfikacji generalnej, której liderem niezmiennie pozostaje Daniel Zarychta, drugi jest Marcin Zmysłowski, a trzeci Mateusz Przyszlakowski. Bez zmian od ostatniej rundy pozostaje zespołowa klasyfikacja generalna, na czele której znajduje się Rookie Rally Team przed AP WRT i Play-Max.pl Rally Team. Ponadto podczas IV rundy Pucharu AP WRT swoją obecność zaznaczył zespół BlueArrows Rally Team, którego zawodnicy zdobyli najniższy stopień podium, a przed nimi znaleźli się tylko reprezentanci AP WRT oraz oczywiście na pierwszym miejscu kierowcy Rookie Rally Team.

Podczas wewnętrznych mistrzostw zespołu AP WRT zwyciężył Adrian Czarnecki, znakomite drugie miejsce wywalczył Rafal Czepan, natomiast trzeci był Tomasz Rajewski. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Sylwester Walczak, na drugie miejsce wskoczył Tomasz Rajewski, a Kamil Knap utrzymał miejsce na podium.