polecamy

komisje

III runda Pucharu AP WRT 2015
30.03.2015

Za nami jest już trzecia runda tegorocznego Pucharu AP WRT. Tym razem doszło do olbrzymich zmian, ponieważ organizatorzy zawodów podjęli decyzję o przejściu na fizyki NGP cieszące się coraz większą popularnością. Spotkało się to z zadowoleniem zawodników, którzy w licznym gronie zjawili się na starcie rajdu. Podczas trzeciej rundy wszyscy mieli do dyspozycji samochody z klas H/A, H/2, H/4 oraz R-GT i musieli pokonać nimi najdłuższą w tym roku edycję Pucharu o łącznej długości 70,1 km, w tym odcinek Pikes Peak liczący 19,9 km.

Zwycięzcą rajdu został Marcin Makalowski z zespołu Conquest Racing. Marcin poprowadził Porsche 911 GT3 RS 997 2007. Tuż za nim, z niewielką stratą czasową, na drugim miejscu dojechał Dawid Chorobik (Play-Max.pl Rally Team). Dodatkowo Dawid wygrał Power Stage, dzięki czemu zdobył najwięcej punktów podczas całej rundy. Na trzecim miejscu ponownie zameldował się Marcin Zmysłowski (Rookie Rally Team), który regularnie prezentuje wysoką formę i z pewnością będzie liczył się w walce o końcowe trofea. Ponadto bardzo wysokie miejsca zajęli reprezentanci AP WRT. Sylwester Walczak ukończył rajd na 4 pozycji, a Adrian Czarnecki był 6 – gratulujemy! Po trzech dotychczas rozegranych rundach w klasyfikacji generalnej prowadzi Daniel Zarychta (Rookie Rally Team). Drugie miejsce zajmuje Dawid Chorobik, a trzeci aktualnie jest Paweł Świech. W klasyfikacji zespołowej nie doszło do zmian od ostatniej rundy, więc Rookie Rally Team systematycznie powiększa przewagę nad pozostałymi głównymi rywalami, czyli AP WRT i Play-Max.pl Rally Team, zajmującymi kolejno miejsca drugie i trzecie.

W wewnętrznych mistrzostwach zespołu AP WRT zwyciężył Sylwester Walczak przed Adrianem Czarneckim, a trzecie miejsce zajął Sebastian Trzeszczkowski. Sylwester prowadzi również w aktualnej klasyfikacji generalnej, w której drugie miejsce zajmuje Kamil Knap i trzeci jest Rafał Majka.