polecamy

komisje

II runda Pucharu AP WRT 2015
09.03.2015

Podczas II rundy Pucharu AP WRT do rywalizacji przystąpiło 34 zawodników, z których aż 31 pojawiło się na mecie. Tym razem do rajdu dopuszczono auta klasy A7, a największą popularnością cieszył się Peugeot 306 Maxi Evo 2. Zawodnicy startujący autami marki Peugeot zdobyli dziesięć pierwszych miejsc na mecie rajdu.

Już od pierwszego odcinka specjalnego trwała bardzo wyrównana walka o zwycięstwo, które ostatecznie odniósł Daniel Wojtczak (AP WRT), podczas gdy pozostałe dwa miejsca na podium zdobyli zawodnicy z zespołu Rookie Rally Team - kolejno Daniel Zarychta oraz Marcin Zmysłowski. Jednak za sprawą zwycięstwa na trasie Power Stage najwięcej punktów podczas tej rundy zdobył Daniel Zarychta i to on objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu, wyprzedzając zaledwie o 1 punkt Daniela Wojtczaka. Na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej awansował Paweł Świech, który obecnie traci 15 punktów do lidera. W klasyfikacji zespołowej ponownie zwyciężył Rookie Rally Team umacniając się w ten sposób na prowadzeniu. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Automobilklub Polski WRT, przed Play-Max.pl Rally Team.

W mistrzostwach zespołu AP WRT ponownie zwyciężył Daniel Wojtczak, a kolejne miejsca na podium zdobyli Kamil Knap oraz Rafał Majka. W klasyfikacji generalnej prowadzi Daniel Wojtczak, przed Kamilem Knapem. Trzecie miejsce zajmują aktualnie z takim samym dorobkiem punktowym Sylwester Walczak oraz Rafał Majka.