polecamy

komisje

Pierwsza runda tegorocznego Pucharu AP WRT
10.02.2015

Wystartowała czwarta edycja Pucharu AP WRT, w której jak co roku nie zabrakło zmian regulaminowych dotyczących formuły rozgrywek. Jak zawsze organizatorzy dążyli do zwiększenia atrakcyjności Pucharu rozszerzając możliwości rywalizacji wśród zawodników. Podczas pierwszej rundy tegorocznych zawodów do walki o zwycięstwo stanęło 40 kierowców mających do dyspozycji samochody w specyfikacji klasy N4. Cały rajd został rozegrany na ośnieżonej nawietrzni i liczył 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 67,1 km.

Pierwszą rundę tegorocznego Pucharu AP WRT 2015 wygrał Daniel Wojtczak (AP WRT), wyprzedzając na mecie o niecałe 23 sekundy drugiego Daniela Zarychtę (Rookie Rally Team),
czyli potwierdzającego wysoką formę mistrza poprzedniej edycji rozgrywek. Jako trzeci do mety dojechał Dawid Chorobik (Play-Max.pl Rally Team). Ponadto w walce o podium do samego końca liczył się Paweł Świech, który ostatecznie ukończył rajd na 4 pozycji. Jednak żaden z tych zawodników nie zdobył premii punktowej za wygranie ostatniego odcinka specjalnego – ten padł łupem Marcina Zmysłowskiego (Rookie Rally Team).

W klasyfikacji zespołowej wygrał Rookie Rally Team uzyskując zdecydowaną przewagę nad drugim Play-Max.pl Rally Team. Kolejne dwa zespoły, czyli AP WRT oraz siescigam.pl VRT, ukończyły rajd z takim samym dorobkiem punktowym, co zapowiada zaciętą rywalizację w dalszej części sezonu.

W mistrzostwach zespołu AP WRT zwyciężył Daniel Wojtczak, podczas gdy drugi na metę dojechał Sylwester Walczak, a podium uzupełnił Kamil Knap.