15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

X runda WRSMP 2013 – Rajd Cieszyńska Barbórka    
05.01.2014

Siedem odcinków i tylko 41,2 km mieli do mety WRSMP 2013 kierowcy, którzy stanęli na starcie ostatniej rundy.

Z liczącej 225 zawodników listy startowej do rywalizacji na oblodzonych asfaltach przystąpiło jedynie 174, ale za to aż 169 z nich dotarło do mety.

Od początku uwaga kibiców skupiała się na walce 5 kierowców o laury w klasyfikacji generalnej i klasie WRC. Z tej piątki już na pierwszym odcinku odpadł z rywalizacji Michał Rokita (RS Team), tracąc równe 40 sekund. Sukcesywnie tracił też dystans Łukasz Góralik (Play-Max.pl Rally Team). Zaś pozostała trójka pokonywała odcinki w minimalnych odstępach, mieszcząc się na mecie w zaledwie dwu sekundach! W rezultacie Dawid Kapica (AP WRT) wspiął się na szczyt obu podiów, a Adrianowi Klimasowi (również AP WRT) nie udało się zepchnąć z podium generalki Sebastiana Karcza (Poland Virtual Rally Team).

W klasie S2000 pod nieobecność mających już wcześniej zapewnione tytuły Adriana Klimasa i Wojciecha Anusiewicza (Sudety VRT) toczyła się walka o trzecie miejsce. Majer M (Bielscy Wirtuozi Kierownicy) w bezpośrednim pojedynku wykazał swoją wyższość nad Jakubem Masiarkiem (RS Team), będąc od niego szybszym na wszystkich odcinkach. Na mecie rundy dzieliły ich aż 4 miejsca, co przełożyło się na jednopunktową przewagę Majera M w końcowej klasyfikacji.

W klasie N4 niespodzianek nie było. Dotychczasowi liderzy kolejny raz przyjechali na metę w dającej się wcześniej przewidzieć kolejności, odpowiadającej zajmowanym pozycjom: cruz przed Damianem Sytym (obaj z teamu Bielscy Wirtuozi Kierownicy) i Dariuszem Jakubczykiem (AP WRT).

W klasie S1600 Piotr Malczewski (Wyprzedź Mnie Rally Team) nie wykorzystał szansy na podium, jaką dawało mu drugie miejsce w tej rundzie przy zerowym – jak się okazało – dorobku Maksymiliana Sitka (RS Team). Tym samym obsada podium nie uległa zmianie, choć zwycięzca rundy Tomasz Natanek odrobił sporo punktów do Daniela Wojtczaka (AP WRT).

W klasie A6 mistrza poznaliśmy już wcześniej. Na starcie tej rundy na tytuły wicemistrzowskie szanse miało natomiast 3 kierowców. Z tej batalii zwycięsko wyszedł Dawid Świeży (Killaz Motosport), nie dając się wyprzedzić Łukaszowi Saraburze (RSMP.pl PCH Fighters Junior). Co ciekawe – zwycięzcą rundy został ponownie kierowca z dalszego miejsca: Aleksander Bogusławski (RS Team).

W klasie A5 Michał Ungeheuer (Play-Max.pl Rally Team) nie dał sobie odebrać prymatu. Wprawdzie i w tej klasie ponownie zwyciężył zawodnik z dalszego miejsca (Daniel Frajda, Killaz Motosport), ale zarówno Łukasz Golas (AP WRT), jak i Paweł Rudziński (Play-Max.pl Rally Team), uzyskali wystarczająco dobre wyniki, aby obronić swoje dotychczasowe pozycje.

W klasyfikacji zespołowej ostatnia runda nie wprowadziła istotniejszych zmian. Wprawdzie AP WRT zajął dopiero czwartą pozycję, ale w zupełności wystarczyło to do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Walczący ambitnie do końca RS Team - drugi w tej rundzie - zachował tytuł wicemistrza. A najniższy stopień podium przypadł w udziale fantastycznie finiszującemu Killaz Motosport. Poza podium pozostał Play-Max.pl Rally Team. I tylko te cztery zespoły zdobyły więcej niż 1000 punktów, dość wyraźnie górując nad pozostałą stawką.

Tak więc WRSMP 2013 przeszły do historii. Wszystkim zdobywcom tytułów mistrzowskich gratulujemy i liczymy na równie ciekawą rywalizację w WRSMP 2014. Będzie się działo!

Wyniki X rundy WRSMP 2013

Wyniki WRSMP 2013


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.