15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

X runda II Pucharu AP WRT 2013    
31.12.2013

II Puchar AP WRT 2013 dobiegł końca.

I choć po przedostatniej rundzie wydawało się, że wszystko już jest "pozamiatane", to po raz kolejny okazało się, że w sporcie nie ma nic pewnego. Niezbyt popularna klasa A7 spowodowała, że na starcie stanęło jedynie 27 kierowców. Być może niektórzy z nieobecnych wystraszyli się oblodzonych i ośnieżonych dziewięciu asfaltowych odcinków o łącznej długości 65 kilometrów. Spośród dopuszczonych do rajdu pięciu samochodów zdecydowana większość kierowców wybrała Peugeot 306 Maxi Evo 2. Wśród najlepszych na mecie pojawiło się kilku kierowców nie walczących już o końcowe trofea, co zasługuje na szczególne wyróżnienie. A zwycięzcą rajdu został Arkadiusz Nieroda (Rookie Rally Team), który wyprzedził Dawida Chorobika (Poland Virtual Rally Team) i Marcina Błońskiego (Play-Max.pl Rally Team). Ale niewątpliwie bohaterem rajdu został nie zrzeszony Sylwester Walczak, który dzięki ambitnej walce do końca i zajęciu w tej rundzie czwartego miejsca, a po części również dzięki pechowi Adriana Klimasa, wyprzedził bezpośredniego konkurenta, zajmując miejsce na najniższym stopniu podium. A najwyższe trofea przypadły w udziale Dariuszowi Jakubczykowi (Automobilklub Polski WRT) oraz Dawidowi Chorobikowi, którzy stali na podium również w poprzedniej edycji Pucharu AP WRT. Do największych pechowców zaliczyć należy natomiast Marcina Błońskiego, który już po raz drugi kończy rozgrywki pucharowe w Top 5, ale za każdym razem niestety poza podium. A może do 3 razy sztuka?

W klasyfikacji zespołowej w rundzie zwyciężył Rookie Rally Team, przed AP WRT i Poland Virtual Rally Team. Natomiast końcowe podium w tej klasyfikacji przedstawia się następująco: AP WRT przed Rookie Rally Team i Wyprzedź mnie Rally Team, które pozostawiły w pokonanym polu pozostałe 18 zespołów.

Podobną niespodzianką zakończyły się również IV Mistrzostwa AP WRT. Wprawdzie Dariusz Jakubczyk obronił tytuł zdobyty przed rokiem, ale już wicemistrz Adrian Klimas utrzymał jedynie niewielką przewagę nad odnotowującym fantastyczny koniec sezonu Łukaszem Golasem. Dzięki wygraniu tej rundy mistrzostw i premii za wygrane odcinki rzutem na taśmę wyprzedził on trzeciego w tym rajdzie Damiana Hryniewicza, spychając go z podium. Niezłą końcówkę sezonu miał również drugi w rajdzie Rafał Majka, który jednak wcześniej poniósł zbyt duże straty, aby myśleć o końcowym podium. Dodać należy, że po raz pierwszy aż 3 kierowców zdobyło w rajdzie premię za odcinki, wygrywając po trzy z nich.

Trzem pierwszym kierowcom i zespołom gratulujemy sukcesu i zdobycia nagród honorowych.
Do zobaczenia na odcinkach III Pucharu AP WRT 2014.Dariusz Jakubczyk – zwycięzca II Pucharu AP WRT 2013


Wyniki X rundy Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacje Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT 2013<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.