polecamy

komisje

IX runda WRSMP 2013 – Rajd Dolnośląski
31.12.2013

Na starcie stawiło się jednak tylko 185. Mieli oni do pokonania 13 asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 116,9 km. 32 kierowcom nie udało się dotrzeć do mety. Daremnie szukać w tabeli wyników Michała Rokity (RS Team). Mimo nie ukończenia rajdu utrzymał on pozycję lidera w obu klasyfikacjach, ale nie może jeszcze świętować końcowego sukcesu. Dzięki odniesionemu zwycięstwu Dawid Kapica (AP WRT) zbliżył się bowiem do niego na niebezpieczną odległość 8 punktów w klasyfikacji generalnej i zaledwie jednego – w klasie WRC. Realnie patrząc tytuły mistrzowskie mogą przypaść w udziale tylko któremuś z nich. O podium w generalce walczy również drugi nasz reprezentant – Adrian Klimas.

W klasie S2000 pod nieobecność zdobywcy tytułu mistrzowskiego dość niespodziewanym zwycięzcą tej rundy został Patryk Grodzki (Killaz Motosport). Ale trzy kolejne miejsca zajęli faworyci, z których najbardziej zadowolonym był Wojciech Anusiewicz (Sudety VRT), któremu czwarte miejsce wystarczyło do zapewnienia sobie tytułu wicemistrza. W klasie N4 pierwsze 4 miejsca zajęli kierowcy przewodzący stawce – i to w analogicznej kolejności. Zajmujący trzecie miejsce Dariusz Jakubczyk (AP WRT) traci do lidera 25 punktów, mając nad kolejnym zawodnikiem 12-punktową przewagę. W klasie S1600 dzięki nieudanemu startowi zarówno nadal drugiego po rundach Tomasza Natanka (Killaz Motosport) jak i trzeciego Maksymiliana Sitka (RS Team) przewodzący stawce, a trzeci w tej rundzie, Daniel Wojtczak (AP WRT) powiększył przewagę do 18 punktów.

W klasie A6 zdobyciem drugiego miejsca Paweł Matusik (Play-Max.pl Rally Team) przypieczętował wcześniejsze zdobycie tytułu mistrzowskiego. Na kolejnych miejscach zaszła jednak istotna zmiana, bowiem dzięki słabszemu występowi Łukasza Sarabury (RSMP.pl PCH Fighters Junior) jak i Rafała Bartosia (RS Team) na pozycję wicelidera wysforował się trzeci w tej rundzie Dawid Świeży (Killaz Motosport). W klasie A5 wypada pogratulować teamowi Killaz Motorsport trafnych nominacji w końcówce sezonu. Dwa pierwsze miejsca zajęli bowiem reprezentanci tego zespołu nie wystawiani w tej klasie w żadnej z pierwszych siedmiu rund: Daniel Frajda przed Ryszardem Czechowiczem. Dwa kolejne miejsca zajęli już jednak zawodnicy z czołówki: Sebastian Teter (Sudety VRT) oraz Łukasz Golas (AP WRT).

Jeśli chodzi o klasyfikację zespołową, to Killaz Motosport wyraźnie złapał drugi oddech. Nie tylko wygrał rundę, ale praktycznie zapewnił sobie miejsce na najniższym stopniu podium. Drugi w tej rundzie Automobilklub Polski WRT umocnił się na prowadzeniu, odrabiając dokładnie tyle punktów, ile stracił w poprzedniej rundzie do drugiego po rundach RS Team. I chyba tylko prawdziwy kataklizm na odcinkach ostatniej rundy może doprowadzić do zmiany kolejności tych trzech zespołów. Choć niczego nie można jeszcze wykluczyć…