15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

IX runda WRSMP 2013 – Rajd Dolnośląski    
31.12.2013

Na starcie stawiło się jednak tylko 185. Mieli oni do pokonania 13 asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 116,9 km. 32 kierowcom nie udało się dotrzeć do mety. Daremnie szukać w tabeli wyników Michała Rokity (RS Team). Mimo nie ukończenia rajdu utrzymał on pozycję lidera w obu klasyfikacjach, ale nie może jeszcze świętować końcowego sukcesu. Dzięki odniesionemu zwycięstwu Dawid Kapica (AP WRT) zbliżył się bowiem do niego na niebezpieczną odległość 8 punktów w klasyfikacji generalnej i zaledwie jednego – w klasie WRC. Realnie patrząc tytuły mistrzowskie mogą przypaść w udziale tylko któremuś z nich. O podium w generalce walczy również drugi nasz reprezentant – Adrian Klimas.

W klasie S2000 pod nieobecność zdobywcy tytułu mistrzowskiego dość niespodziewanym zwycięzcą tej rundy został Patryk Grodzki (Killaz Motosport). Ale trzy kolejne miejsca zajęli faworyci, z których najbardziej zadowolonym był Wojciech Anusiewicz (Sudety VRT), któremu czwarte miejsce wystarczyło do zapewnienia sobie tytułu wicemistrza. W klasie N4 pierwsze 4 miejsca zajęli kierowcy przewodzący stawce – i to w analogicznej kolejności. Zajmujący trzecie miejsce Dariusz Jakubczyk (AP WRT) traci do lidera 25 punktów, mając nad kolejnym zawodnikiem 12-punktową przewagę. W klasie S1600 dzięki nieudanemu startowi zarówno nadal drugiego po rundach Tomasza Natanka (Killaz Motosport) jak i trzeciego Maksymiliana Sitka (RS Team) przewodzący stawce, a trzeci w tej rundzie, Daniel Wojtczak (AP WRT) powiększył przewagę do 18 punktów.

W klasie A6 zdobyciem drugiego miejsca Paweł Matusik (Play-Max.pl Rally Team) przypieczętował wcześniejsze zdobycie tytułu mistrzowskiego. Na kolejnych miejscach zaszła jednak istotna zmiana, bowiem dzięki słabszemu występowi Łukasza Sarabury (RSMP.pl PCH Fighters Junior) jak i Rafała Bartosia (RS Team) na pozycję wicelidera wysforował się trzeci w tej rundzie Dawid Świeży (Killaz Motosport). W klasie A5 wypada pogratulować teamowi Killaz Motorsport trafnych nominacji w końcówce sezonu. Dwa pierwsze miejsca zajęli bowiem reprezentanci tego zespołu nie wystawiani w tej klasie w żadnej z pierwszych siedmiu rund: Daniel Frajda przed Ryszardem Czechowiczem. Dwa kolejne miejsca zajęli już jednak zawodnicy z czołówki: Sebastian Teter (Sudety VRT) oraz Łukasz Golas (AP WRT).

Jeśli chodzi o klasyfikację zespołową, to Killaz Motosport wyraźnie złapał drugi oddech. Nie tylko wygrał rundę, ale praktycznie zapewnił sobie miejsce na najniższym stopniu podium. Drugi w tej rundzie Automobilklub Polski WRT umocnił się na prowadzeniu, odrabiając dokładnie tyle punktów, ile stracił w poprzedniej rundzie do drugiego po rundach RS Team. I chyba tylko prawdziwy kataklizm na odcinkach ostatniej rundy może doprowadzić do zmiany kolejności tych trzech zespołów. Choć niczego nie można jeszcze wykluczyć…

Wyniki IX rundy WRSMP 2013

Klasyfikacja WRSMP 2013 po IX rundzie


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.