15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

IX runda II Pucharu AP WRT 2013    
05.12.2013

Poza dwiema Ładami Samara 1400 zdecydowana większość kierowców wybrała w tej rundzie Peugeot 106 Rallye A5.

Wśród nich był również pierwszy na mecie - wciąż pretendujący do tytułu mistrza WRSMP w tej klasie - Łukasz Golas (AP WRT). Ale Dariusza Jakubczyka (AP WRT), drugiego na mecie, wyprzedził zaledwie o 5,5 sekundy. Najniższy stopień podium zajął Sylwester Walczak (niezrzeszony), wciąż zachowujący szansę na Top 3. I o ile przewodzącemu stawce po 9 rundach Dariuszowi Jakubczykowi zagrozić może już tylko ubiegłoroczny tryumfator Pucharu AP WRT, Dawid Chorobik (Poland Virtual Rally Team), to pretendentów do najniższego stopnia podium jest wciąż jeszcze kilku i nie sposób przewidzieć, jaki finał ta rywalizacja przyniesie.

Podobnie przedstawia się sytuacja w klasyfikacji zespołowej. Obsady dwóch pierwszych miejsc nic już nie zmieni: AP WRT przed Rookie Rally Team, który pozostawił w pokonanym polu kilka uznanych teamów, nadal walczących o 3 miejsce. Bo nawet siódmy obecnie Poland Rally Team szansy jeszcze nie stracił.

W Mistrzostwach AP WRT Dariusz Jakubczyk obronił zdobyty w ubiegłym roku tytuł mistrza. Tym samym zrównał się pod względem liczby tytułów mistrzowskich ze Stefanem Laskowskim, któremu ta sztuka udała się w dwu pierwszych edycjach mistrzostw teamu. Nie może natomiast być jeszcze pewnym drugiego miejsca Adrian Klimas, którego – w przypadku nieudanego startu – może wyprzedzić zarówno Damian Hryniewicz jak i Łukasz Golas, choć oni skupią się raczej na walce o trzecie miejsce.

O wszystkim rozstrzygnie ostatnia runda Pucharu, rozgrywana na oblodzonych szosach Francji w klasie A7. Zapraszamy na start 16 grudnia.

Wyniki IX rundy Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacje Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT 2013<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.