15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

VIII runda II Pucharu AP WRT 2013    
11.11.2013

Do ósmej rundy Pucharu AP WRT dopuszczona była tylko klasa N4. Dominowało Subaru Impreza N14.

Samochody te zajęły siedem pierwszych miejsc, nie dając żadnych szans SI N14 URT, SI N12 czy Mitsubishi Lancer evo 6 albo 9. Również żadnych szans w klasyfikacji zespołowej nie dali rywalom reprezentanci Automobilklubu Polski, zajmując trzy pierwsze miejsca. Zwyciężył Dariusz Jakubczyk, jadąc w swej ulubionej klasie. Wyprzedził jednak tylko o 13 sekund Adriana Klimasa, który w dodatku zdobył premię za wygranie największy liczby odcinków. Najniższy stopień podium przypadł w udziale Dawidowi Kapicy, który preferuje klasę WRC.

Runda nie spowodowała zmian na pierwszych sześciu miejscach w klasyfikacji indywidualnej. Nadal prowadzi Dariusz Jakubczyk przed Dawidem Chorobikiem (Poland Virtual Rally Team) i Adrianem Klimasem. Za nimi: Paweł Świech (Wyprzedź Mnie Rally Team), Damian Hryniewicz (AP WRT) i Sylwester Walczak (nie zrzeszony). I chyba tylko ci kierowcy mogą jeszcze walczyć o końcowe podium.

A w klasyfikacji zespołowej dwa pierwsze miejsca wydaja się być już obsadzonymi: AP WRT przed Rookie Rally Team. Natomiast kwestia trzeciego miejsca pozostaje nadal otwarta: Sudety VRT czy Wyprzedź Mnie Rally VRT? A może ten trzeci – Play-Max.pl VRT?

W Mistrzostwach AP WRT nie zaszły żadne zmiany na pierwszych siedmiu miejscach. A miejsca na podium wydaja się już być rozdane: Dariusz Jakubczyk przed Adrianem Klimasem i Damianem Hryniewiczem. Tylko wypadek jednego z nich na jednej z pozostałych do rozegrania rund mógłby bowiem awansować Łukasza Golasa czy Sebastiana Trzeszczkowskiego. Ale wszystko jeszcze jest możliwe…

Wyniki VIII rundy Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacje Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT 2013<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.