15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajd Rzeszowski – szósta runda WRSMP 2013    
13.10.2013

Blisko 38% możliwych do zdobycia punktów padło w tej rundzie łupem dwóch przodujących zespołów. To dość rzadka supremacja. A było jeszcze kilka innych niespodziewanych wyników, które spowodowały spore zmiany w klasyfikacjach. Może stało się tak za przyczyną niezbyt imponującej frekwencji na starcie (185 kierowców, przy 233 nazwiskach na liście startowej) w połączeniu ze stosunkowo wysokim odsetkiem tych, którzy dotarli do mety (ponad 87%). A może było to skutkiem zaniedbania treningów przed rajdem, w którym pojawiły się zarówno zupełnie nowe odcinki, jak i prawie niezmienione wersje tych starych. "Prawie" robi jednak czasem wielką różnicę – jak śpiewała Maria Koterbska w szlagierowym niegdyś fokstrocie: "niby nic, a znaczy wiele".

Chyba najbardziej w tej rundzie zaskakują wyniki klasyfikacji zespołowej. Zwyciężył w niej RS Team – tym razem nie o 5, a o 4 punkty przed AP WRT. Oba zespoły uzyskały fantastyczny wynik na poziomie 170 punktów. Ale na trzecim miejscu uplasował się - poprawiający z każdą rundą swoją pozycję – Rookie Rally Team. Ten debiutujący w WRSMP zespół pozostawił w pokonanym polu m.in. Killaz Motosport, mimo że ten jakby łapał drugi oddech. Młody i - jak sama nazwa wskazuje – niedoświadczony zespół Rookie Rally Team nie ma już wprawdzie szans na końcowe podium, ale może jeszcze awansować o 2-3 pozycje. Zwłaszcza, że jak się wydaje, ubiegłoroczny wicemistrz Wyprzedź Mnie Rally Team popadł w głęboki kryzys. Po sześciu rundach AP WRT ma wciąż sporą przewagę, wyprzedzając o 48 punktów RS Team i aż o 193 punkty Play-Max.pl Rally Team.

A punkty dla naszego zespołu zdobyli w tej rundzie:
klasa WRC: Dawid Kapica – 16,
klasa S2000: Adrian Klimas – 25 i Arkadiusz Czerniak – 18,
klasa N4: Dariusz Jakubczyk – 25 i Tomasz Rajewski – 8,
klasa S1600: Daniel Wojtczak – 25 i Rafał Majka – 7,
klasa A6: Justyna Rajewska - 10 i Ireneusz Głownia – 7,
klasa A5: Łukasz Golas – 25 i Sebastian Trzeszczkowski -4,
czyli aż w 4 klasach nasi reprezentanci stanęli na najwyższym stopniu podium. Doprawdy imponujący wynik. W efekcie w 5 spośród 6 klas oraz w klasyfikacji generalnej mamy swoich przedstawicieli w strefie medalowej.

Do kolejnej rundy niektóre zespoły przystąpią w nieco zmienionych składach. Parę z nich wzmocniło swoje składy, a inne – szczególnie te bazujące na pojedynczych kierowcach – odnotują istotne pogorszenie wyników. Wszystko to – jak się wydaje – sprzyjać będzie większej dynamice wydarzeń i zaostrzonej rywalizacji. Nasza wyprawa na Litwę pokaże, jak będzie naprawdę.

Wyniki VI rundy WRSMP 2013

Klasyfikacja WRSMP 2013


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.