15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

VII runda II Pucharu AP WRT 2013    
13.10.2013

Do siódmej rundy Pucharu AP WRT dopuszczona była tylko klasa H – bez względu na rodzaj napędu. I mimo pewnego ostracyzmu, jaki od pewnego czasu ją dotyka, na starcie stawiło się 40 kierowców, co uznać należy za wynik satysfakcjonujący.

 

 Mieli oni do pokonania niespełna 70 kilometrów szutrowych tras, z których jedna była odcinkiem wprawdzie nie nowym, ale przejeżdżanym w odwrotnym niż dotąd kierunku. Wśród 31 kierowców, którzy dotarli do mety, tylko 9 wybrało samochody z tylnym napędem. Najlepszy wynik w tej grupie kierowców odnotował Marcin Makałowski (Conquest Racing), który zajął piąte miejsce. Przed nim uplasowali się jadący Renault 5 GT Turbo (w kolejności zajętych miejsc) Tomasz Buczkowski (RS Team) oraz trzech reprezentantów AP WRT: Adrian Klimas, Dariusz Jakubczyk i Łukasz Golas. Słabsze wyniki uzyskane przez Dawida Chorobika (Poland Virtual Rally Team) oraz Pawła Świecha (Wyprzedź Mnie Rally Team) spowodowały, że ten pierwszy spadł na drugie miejsce w klasyfikacji po siedmiu rundach, a ten drugi musiał opuścić podium. Przodownictwo objął Dariusz Jakubczyk, a Adrian Klimas awansował na trzecie miejsce – co jest imponującym wynikiem, zważywszy, że starty w Pucharze zaczął on od trzeciej rundy.


W klasyfikacji zespołowej zwyciężył nadal prowadzący Automobilklub Polski WRT, wyprzedzając wicelidera po siedmiu rundach – Rookie Rally Team i RS Team. Trzecią pozycję utrzymał team Sudety VRT, choć żaden z jego reprezentantów nie stanął na starcie tej rundy.


W Mistrzostwach AP WRT zwyciężył Adrian Klimas, zdobywając również piątą już premię za wygranie największej liczby odcinków. Drugi był Dariusz Jakubczyk, a trzeci – Łukasz Golas. Nie zmieniło to kolejności na trzech pierwszych miejscach po siedmiu rundach. Prowadzi Dariusz Jakubczyk, przed Adrianem Klimasem i Damianem Hryniewiczem. Natomiast nieobecnego już w trzeciej rundzie Daniela Wojtczaka wyprzedzili Łukasz Golas i Sebastian Trzeszczkowski. Na 3 rundy przed końcem Mistrzostw wydaje się, że Dariusz Jakubczyk jest na najlepszej drodze do obrony tytułu mistrzowskiego.

Wyniki VII rundy Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacje Pucharu AP WRT 2013

Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT 2013<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.