15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajd Karkonoski – piąta runda WRSMP 2013    
21.09.2013

Po pięciu rundach zespół AP WRT objął prowadzenie w Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2013


Po raz czwarty w tym sezonie zajęliśmy drugie miejsce (przy jednym zwycięstwie), ustępując tym razem o 5 punktów RS Team. Nie tylko wyprzedziliśmy dotychczasowego lidera Killaz Motosport, ale osiągnęliśmy dość znaczną przewagę (52 pkt.) nad awansującym na drugie miejsce zwycięzcą tej rundy.


Dariusz Jakubczyk na trasie Rajdu Karkonoskiego WRSMP 2013


Było to możliwe dzięki świetnej postawie naszych reprezentantów na 13 asfaltowych odcinkach o łącznej długości blisko 123 kilometrów. Uzyskali oni - w gronie 183 startujących – następujące wyniki wśród zawodników nominowanych przez teamy:
klasa WRC: 6 Wojciech Talaga i 10 Dawid Kapica,
klasa S2000: 1 Adrian Klimas,
klasa N4: 2 Dariusz Jakubczyk i 10 Tomasz Rajewski,
klasa S1600: 2 Daniel Wojtczak i 13 Rafał Majka,
klasa A6: 7 Justyna Rajewska,
klasa A5: 3 Łukasz Golas i 6 Sebastian Trzeszczkowski.
Zdobyli oni łącznie w klasyfikacji zespołowej 134 punkty, co jest jak dotąd naszym najlepszym wynikiem. A mógłby on być jeszcze wyższy, gdyby nie absencja jednego z nominowanych kierowców i wypadek drugiego już na prologu rajdu. W rajdzie startowało jeszcze kilku innych naszych zawodników, z których indywidualnie w klasie S1600 punkty zdobył Jan Kuratczyk, w A5 - Kamil Knap, a w A5 – Mateusz Ruciński.

Tym samym w trzecim sezonie dobijania się do czołówki WRSMP nasz team wydaje się być pewnym kandydatem do końcowego podium, mając już 100 punktów przewagi nad czwartym w klasyfikacji Play-Max.pl Rally Team. I choć do rozegrania pozostało jeszcze następne pięć rund, to utrzymanie dotychczasowej predyspozycji naszych reprezentantów pozwala mieć nadzieję, że cel ten zostanie osiągnięty.


Wyniki V rundy WRSMP 2013

Klasyfikacja WRSMP 2013


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.