15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajd Orlen – czwarta runda WRSMP 2013    
21.07.2013


Dwa zespołowe zwycięstwa i dwa drugie miejsca w 4 rozegranych dotąd rundach WRSMP 2013… to efekt świetnej dyspozycji i pełnej mobilizacji prawie wszystkich naszych reprezentantów. I chyba ugruntowującej się wiary, że w tym sezonie będziemy jednym z teamów na końcowym podium. Zniwelowaliśmy bowiem stratę do liderów do zaledwie 12 punktów, powiększając jednocześnie przewagę nad kolejnym zespołem do 57 punktów, co praktycznie zapewnia nam utrzymanie pozycji nawet przy jednym słabszym wyniku w jednej z kolejnych rund.
Na ponowny drużynowy sukces złożyły się przede wszystkim świetne wyniki indywidualne: dwa pierwsze i dwa drugie miejsca w klasach. Zwycięstwa odnieśli: Adrian Klimas w S2000 i Daniel Wojtczak w S1600. Natomiast na niższym stopniu podium miejsca zajęli: Dawid Kapica w WRC oraz Dariusz Jakubczyk w N4. Pozostałe punkty zdobyli: w A5 – szósty Sebastian Trzeszczkowski i 9 Łukasz Golas, w A6 – 11 wśród nominowanych Justyna Rajewska oraz w S1600 – 15 wśród nominowanych Jan Kuratczyk.

W dodatku dwóch naszych zawodników nie rezygnuje z walki o podium w klasyfikacji generalnej. Drugi w tej rundzie Dawid Kapica zajmuje obecnie 3 miejsce, a Adrian Klimas jest czwarty, przy czym jest jedynym kierowcą w pierwszej siódemce spoza klasy WRC. Adrian jest zarazem jedynym zawodnikiem, który wygrał wszystkie tegoroczne rundy w swojej klasie.

Na odcinki kolejnych rund WRSMP 2013 powrócimy po wakacyjnej przerwie.


Wyniki IV rundy WRSMP 2013

Klasyfikacja WRSMP 2013


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.