15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajdowy KJS Puchar Wiosny
18-19 kwietnia 2015 r.

 

 

aktualnosci


 
Galeria zdjęć.
Fot: MEDIARACING Michał Czarnocki
Galeria zdjęć.
Fot: Dariusz Ołtuszyk
 

21.04.2015

W ubiegły weekend 18-19 kwietnia 2015r. odbyła się kolejna edycja KJS Puchar Wiosny. Impreza została zorganizowana przez Automobilklub Polski i Klub SOS PZMOT pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Warszawa Białołęka. W imprezie wystartowało 90 załóg amatorów i kierowców rajdowych z całej Polski m.in. z Olsztyna, Gdańska i Białegostoku.


Tegoroczny Puchar Wiosny miał charakter imprezy dwudniowej. W sobotę załogi odebrały dokumenty,  samochody zostały przebadane i wieczorem rozegrano rozgrzewkową próbę sportową na płycie lotniska na Bemowie. Niedziela rozpoczęła się porannym zapoznaniem z próbami, na torze testowym FSO oraz na zamkniętym i zabezpieczonym odcinku ulicy Warzelniczej i Hemara. Po czym ruszyła rywalizacja sportowa na czas. Każda próba przejeżdżana trzykrotnie, profesjonalny pomiar czasu PZM, doświadczeni sędziowie, pełne zabezpieczenie, maksymalne długości i duże prędkości…tego wszystkiego doświadczyli tegoroczni uczestnicy i to wszystko mogli obejrzeć licznie zebrani kibice, mieszkańcy Białołęki. Emocji nie zabrakło.

Po całodniowych rajdowych zmaganiach, odbyło się podsumowanie imprezy oraz wręczenie pucharów i nagród ufundowanych przez Pana Burmistrza oraz firmy partnerskie: topRacingshop.pl, skutery.auto.pl i ridergarage.pl.
Zwycięzcami w klasyfikacji generalnej KJS Puchar Wiosny 2015 zostali Adrian Wichłacz i Maciej Kaczmarczyk w samochodzie Mitsubishi Lancer, drugie miejsce zajęli Jan Baldwin i Tomasz Pietrzak Subaru Impreza, a trzecie miejsce Krzysztof Pacholec i Inez Adamska również w Mitsubishi Lancer.

W klasach zwyciężali: klasa 1 – Paweł Seremak i Kamil Sadowski – Fiat SC, klasa 2 – Tomasz Kister i Marcin Lasota – Fiat CC, klasa 3 – Adam Tomalak i Łukasz Przesmycki – Honda Civic, klasa 4 – Paweł Latos i Zbigniew Modej – Honda Civic, klasa 5 - Adrian Wichłacz i Maciej Kaczmarczyk – Mitsubishi Lancer, klasa Gość – Piotr Panasiewicz i Przemysław Dąbrowski – Renault Clio, w klasyfikacji Legend zwyciężyli Bogdan Jankowski i Marek Kaczmarek - BMW i w klasyfikacji aut napędzanych na jedną oś – Adam Tomalak i Łukasz Przesmycki – Honda Civic.

Kolejna runda Pucharu Automobilklubu Polski 2015 i Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Kierowców Amatorów – "KJS św. Krzysztofa" już w czerwcu. Szczegóły na www.automobilklubpolski.pl. Zapraszamy.

Klasyfikacja generalna - wyniki       Klasy - wyniki

18.04.2015

Komunikat nr 2 Lista startowa 19.04.2015 Informacje dla kibiców
Komunikat nr 1 Lista startowa 18.04.2015  
Lista zgłoszeń Harmonogram BK Harmonogram OA

01.04.2015

Formularz zgłoszenia Regulamin Uzupełniający Harmonogram
     

Serdecznie zapraszamy 18-19 kwietnia 2015 roku na KJS Puchar Wiosny. Będzie to druga runda Pucharu Automobilklubu Polski oraz druga runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Kierowców Amatorów PZM, w której będzie można zdobyć punkt do licencji RN…ale nie tylko. Mamy nadzieję, że planowany charakter imprezy umożliwi również zdobycie cennego doświadczenia i wprowadzi uczestników w klimat profesjonalnych rajdów.

Podczas dwóch dni rywalizacji planujemy rozegranie w sobotę wieczornej próby na Bemowie oraz w niedzielę odcinka na torze o maksymalnej długości 2,5km i odcinka o długości 1,2km na, wyłączonej z ruchu, drodze publicznej na Białołęce. Niedzielne próby, poprzedzone porannym zapoznaniem z trasą (jednokrotny przejazd wg harmonogramu), będą pokonywane trzykrotnie, z użyciem profesjonalnego sprzętu chronometrażu PZM i przy pełnym zabezpieczeniu.Dzięki uprzejmości Burmistrza Pana Piotra Jaworskiego, który objął patronat nad KJS Puchar Wiosny, bazą tegorocznej imprezy będzie Urząd Dzielnicy Warszawa Białołęka, przy ul. Modlińskiej 197. Tam zlokalizowane będzie biuro i w sobotę odbędzie się odbiór administracyjny i badanie kontrolne. Wieczorem o godz. 18.00 start honorowy z rampy na terenie Autodromu Automobilklubu Polski.

W KJS może wziąć udział każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii B, pilota (min. 17 lat), kaski, obowiązkowe ubezpieczenie OC i NNW oraz samochód z ważnym badaniem technicznym, spełniający wymogi regulaminowe KJS.

Pojemność trasy: 80 załóg, klasyfikowanych według pojemności silnika. Serdecznie zapraszamy kierowców licencjonowanych i rajdowe legendy, dla których przewidujemy stworzenie odrębnej klasyfikacji.

Wpisowe:
- dla kierowców nie zrzeszonych w klubach PZM - 220 zł,
- dla kierowców zrzeszonych w klubach PZM – 200 zł (180 zł dla członków Automobilklubu Polski z opłaconą składką na 2015 r.).

Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczynamy 2 kwietnia 2015r. Wypełniony formularz zgłoszenia, wraz z potwierdzeniem wpłaty wpisowego, należy wysłać, do dnia 16 kwietnia (czwartek) godz. 20.00, na adres: m.waskiewicz@automobilklubpolski.pl
Do zobaczenia na trasie KJS!

Dla najlepszych przewidujemy puchary i nagrody rzeczowe.


Sponsorzy i Partnerzy:

 

Honorowy patronat nad KJS Puchar Wiosny 2015 objął Pan Piotr Jaworski, Burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.

 

 

 

Współorganizatorem KJS Puchar Wiosny jest Klub SOS PZMOT

 

Nagrodą dodatkową za zajęcie 50-tego miejsca w klasyfikacji generalnej (bez gość, legend) będzie markowy kask znanej hiszpańskiej firmy LS2, ufundowany przez www.skutery.auto.pl

 

Załoga, która zajmie 4 miejsce w najliczniejszej klasie otrzyma PASY 5-punktowe SABELT REPLIKA (1kpl). Nagrodę ufundowała firma www.RIDERGARAGE.pl

 

Top Racing Shop jest największym w Polsce sklepem z oryginalnymi gadżetami zespołów Formuły 1 oraz z akcesoriami do sportów motorowych. W  ofercie  koszulki  t-shirt, kurtki, bluzy, czapki i drobne gadżety  -  wszystko  dla  fanów  Formuły 1 i wyścigów samochodowych. W sklepie  można  znaleźć  również  szeroki  wybór  kombinezonów, butów, kasków, rękawic i wszelkich akcesoriów do sportów motorowych renomowanych firm Sparco, OMP, Alpinestars, Stilo, Peltor i Arroxx.

 

   Puchar Wiosny 2014 Puchar Wiosny 2013
Puchar Wiosny 2012 Puchar Wiosny 2011 Puchar Wiosny 2010

 

<powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.