15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

 M.Calvaria

50 Rallye Monte Calvaria to już historia
25.02.2015

49 lat tradycji, wysoko postawiona poprzeczka, ale daliśmy radę ...
Lista zgłoszeń do 50 Rallye Monte Calvaria szybko wypełniła się po brzegi, co wymusiło na nas zwiększenie pojemności trasy i tak na ostatecznej liście zgłoszeń pojawiło się aż 145 załóg.
Wśród nich kierowcy amatorzy, kierowcy z aktualnymi licencjami rajdowymi, zawodnicy w leciwych autach oraz dawni i obecni mistrzowie rajdowych tras.

Własne wyniki i umiejętności można było porównać m.in. z wynikami Wojtka Chuchały, który poświęcił nam swój czas i pokazał, że potrafi się bawić również w imprezach niższego szczebla. Wojtku – wielkie dzięki!!!

Podziękowania należą się również innym naszym mistrzom: p. Andrzejowi Dąbrowskiemu, p. Romualdowi Chałasowi, p. Mariuszowi Stuszewskiemu, czy p. Januszowi Siniarskiemu, którzy mimo natłoku obowiązków lub swojego wieku znaleźli czas i siły na udział w 50, jubileuszowej Rallye Monte Calvaria.

W tym roku Monte Calvaria była inna, niż wszystkie. Po raz pierwszy była to impreza dwudniowa. Pierwsze dwie próby odbyły się w piątek, jedynie w świetle reflektorów, pokonujących je aut. Kolejne już w sobotę, od świtu do ciemnego wieczora. Trasa rozciągała się od Autodromu Automobilklubu Polski, na Warszawskim Bemowie, przez Piaseczno, Linin, Gąski, aż do Góry Kalwarii.

A sam dzień imprezy? Słońce, plus 8 stopni i 134 załogi na starcie. Szesnaście różnorodnych prób sprawnościowych, przygotowanych zarówno pod kątem amatorów jak i mistrzów czterech kółek.

Próby Sz 4 i Sz 6, dla kilku zawodników były ostatnimi w tej imprezie ... To właśnie one okazały się bardzo wymagające i chwila nieuwagi skończyła się spotkaniem z mostkiem, drzewem czy "dachem".

Podczas imprezy poszliśmy z duchem czasu i pierwszy raz pokusiliśmy się o wyniki on-line. Dzięki nim każda załoga mogła na bieżąco śledzić swoje osiągnięcia w odniesieniu do rywali. Robiliśmy to pierwszy raz na tak dużą skalę, dlatego też nie obyło się bez pomyłek. Pojawiające się błędy, zgłaszane przez zawodników, korygowaliśmy na bieżąco lub podczas regulaminowych 30 minut po wywieszeniu wyników prowizorycznych.
Mimo wszystko system cieszył się ogromnym uznaniem zawodników, co utrzymuje nas w przekonaniu, że warto zastosować go w kolejnych naszych imprezach.

Nagrody rzeczowe od Sponsora i Partnerów trafiły m.in. do rąk Dariusza Chodzyńskiego, Michała Wieromiejczyka i Tomasza Szupryczyńskiego.

W tym miejscu, podsumowując jubileuszowe wydanie, pragnę złożyć serdeczne podziękowania naszemu Współorganizatorowi - SOS PZM, Honorowemu Patronowi – p. Dariuszowi Zielińskiemu – Burmistrzowi Miasta i Gminy Góra Kalwaria, naszemu Sponsorowi – AR Skład oraz Partnerom – Mazovia Bank, HiR Podzamcze, KTD, Skutery.auto.pl, Yanosik, Euromaster, Brukmann, chlopakinieplaca.pl, Ekotrade, gadzetyrajdowe.pl, SPK, Rompol, Witan, motorecords.pl, drukarnie24.pl, kronikarajdow.pl, 777racing, Wrak Race, radio7, radio mazowsze oraz wszystkim sędziom i innym osobom zaangażowanym w organizację jubileuszowego wydania imprezy.

Do zobaczenia za rok, podczas 51 Rallye Monte Calvaria.

  Wyniki 50 Monte Calvaria

Fot: Daniel Chojecki       Fot: Kamil Cichocki


                             Wyniki online: rajd.internetowy.pl


19.02.2015
50 Rallye MONTE CALVARIA przed nami


  Komunikat nr 2   Harmonogram prob   Lista startowa Sobota
  Komunikat nr 1   Harmonogram OA   Lista startowa
  Informacja nr 1   Harmonogram BK  Regulamin
 Zgłoszenie   Zgłoszenie   Lista zgłoszeń

5, 4, 3, 2, 1 … START!
Rozpoczynamy KJS'owe zmagania od jubileuszowej, okrągłej 50 Rallye MONTE CALVARII. Zapraszamy na 2-dniowe zmagania z czasem i przyczepnością.


Imprezę rozpoczniemy 20 lutego 2015 r. (piątek) odbiorem administracyjnym i badaniem kontrolnym, aby wieczorem pokonać dwie próby sprawnościowe na Bemowie. Start honorowy z rampy na Autodromie Bemowo wraz z Burmistrzem Góry Kalwarii p. Dariuszem Zielińskim.
Piątkowe próby sprawnościowe obowiązkowe są dla zawodników startujących w klasach: 1, 2, 3, 4, 5, Gość, Legendy.

W sobotę, 21.02.2015r., ciąg dalszy rywalizacji. Pierwsze próby na Autodromie Bemowo, kolejne na trasie do Góry Kalwarii. Łącznie 15 prób sprawnościowych. Rywalizacja zakończy się tradycyjnie w Górze Kalwarii.

Z okazji jubileuszowej edycji Rallye Monte Calvaria, załoga, która zajmie 50-te miejsce w klasyfikacji generalnej (bez Gość) otrzyma nagrodę specjalną.

Otwarcie listy zgłoszeń już pod koniec stycznia 2015r. Zgłoszenia wraz z potwierdzeniem opłaty wpisowego przyjmowane będą na maila: m.waskiewicz@automobilklubpolski.pl

Pojemność trasy ograniczona została do 120 załóg, przy następujących założeniach:
- klasa 1, 2, 3, 4, 5, Gość – max. 90 załóg
- klasa Legendy – 15 załóg
- klasa Mistrz – 15 załóg (zawodnicy zaproszeni przez Organizatora)

Dodatkowym akcentem i niespodzianką tej imprezy będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z zaproszonymi przez nas Mistrzami.

Więcej informacji już wkrótce.
Serdecznie Zapraszamy!

 

Patronat

Współorganizatorem 50. edycji Rallye Monte-Calvaria
jest Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria.  
 

                                                         

Sponsor

 

Partnerzy

         

                


                             

 

                   


                   

            
                            
       Puchar Euromaster dla najlepszej pilotki

                                


49. Rallye Monte-Calvaria 2014
48. Rallye Monte-Calvaria 2013
47. Rallye Monte-Calvaria 2012
46. Rallye Monte-Calvaria 2011
45. Rallye Monte-Calvaria 2010

 

<powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.