23-24 kwietnia 2016
polecamy


polecamykomisje
aktualnosci

17.02.2014

49 Rallye Monte Calvaria to już historia

Galerie zdjęć

   
Dariusz Oltuszyk Daniel Chojecki    

 

Galeria zdjęć

W sobotę 15.02.2014r., na terenie miasta i gminy Góra Kalwaria oraz powiatu piaseczyńskiego, odbyła się 49 edycja, najstarszego KJS w Polsce - Rallye Monte Calvaria. Impreza została zorganizowana przez Automobilklub Polski pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria i skupiła na starcie 98 załóg. W stawce znaleźli się, zarówno kierowcy amatorzy, pragnący doskonalić technikę jazdy, kierowcy licencjonowani, jak również rajdowe legendy sprzed lat.

O godz. 8 rano, przed Urzędem Miasta i Gminy w Górze Kalwarii, przy udziale Pana Burmistrza p. Dariusza Zielińskiego, odbył się uroczysty start. Dalej uczestnicy udali się na 12 prób sprawnościowych, zlokalizowanych na terenach targowisk w Piasecznie i Górze Kalwarii, dawnych jednostek wojskowych w Górze Kalwarii i Lininie oraz na prywatnych placach partnerów imprezy - Centrum Logistycznego Point of View w Górze Kalwarii oraz Zakładu Produkcyjnego Brukmann w Gąskach.

Rywalizacji na trasach towarzyszyła słoneczna pogoda, zmienne nawierzchnie prób (asfalt, beton, szuter) oraz mniej lub bardziej wymagające konfiguracje tras. Zabrakło tradycyjnego śniegu, lecz i tak przejazdy były pełne emocji i adrenaliny, tym samym efektowne dla licznie zebranych kibiców. Dzięki wynikom on-line na stronie internetowej wszyscy mogli śledzić rywalizację na bieżąco.

Po całodniowych "rajdowych" zmaganiach, uczestnicy spotkali się Hotelu i Restauracji Podzamcze w Górze Kalwarii, gdzie odbyło się podsumowanie imprezy oraz wręczenie pucharów i nagród ufundowanych przez Burmistrza UMiG Góra Kalwaria, Mazovia Bank Spółdzielczy, wielokrotnego mistrza Polski Janusza Siniarskiego oraz partnerów imprezy: KTD, Optimal, Liqui Moly, PSB A.R.Skład, Agropol, gadzetyrajdowe.pl, Rompol. Gościem specjalnym uroczystości był zwycięzca Rajdu Monte Carlo oraz wielokrotny Mistrz Polski Xavier Panseri, który wręczył puchar najlepszemu kierowcy imprezy.

Zwycięzcami w klasyfikacji generalnej 49 Rallye Monte Calvaria zostali Dariusz Chodzyński/Hubert Frelich w samochodzie Subaru Impreza, drugie miejsce zajęli Wojciech Krawczyk/Mateusz Krawczyk w Mitsubishi Lancer, a trzecie miejsce Filip Kamieński/Wojciech Szczygłowski – Subaru Impreza.

W klasach zwyciężyli:
klasa 1 - Rafał Bielicki/Konrad Makowski – Fiat SC,
klasa 2 – Przemysław Budzis/Paweł Witczak – Subaru Justy,
klasa 3 – Mariusz Kostecki/Artur Dźwigałowski – Honda Civic,
klasa 4 – Piotr Kordos/Kuba Machnikowski – Toyota Celica,
klasa 5 - Dariusz Chodzyński/Hubert Frelich - Subaru Impreza,
klasa Gość – Mariusz Zapała/Łukasz Piotrowicz - Subaru Impreza,
klasa Legendy – Adam Kacprzyk/Michał Gawlik – Lancia Delta Integrale,
w klasyfikacji RWD zwyciężyli Robert Kwaśniak/Łukasz Struk – BMW 318IS

Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia za rok, na jubileuszowym 50 Rallye Monte Calvaria!


                 Wyniki                    M.Calvaria


14.02.2014

  Lista startowa   Harmonogram  
  Komunikat nr 1   Mapa   Dla kibiców

10.02.2014

Zwycięzca Monte Carlo - zwycięzcy Monte Calvaria   

Xavier Panseri zwycięzca Rajdu Monte Carlo, ufundował puchar dla Najlepszego Kierowcy w 49. Rallye Monte Calvaria.

Rallye Monte Calvaria jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, amatorskich imprez samochodowych w naszym kraju. W trakcie rozegranych dotychczas 48. edycji, uczestniczyło w nim wielu kierowców i pilotów, którzy w kolejnych latach swojej kariery odnosili najbardziej znaczące sukcesy w sporcie motorowym.

Miło nam poinformować, że także w tym roku w gronie fundatorów nagród znaleźli się znani i cenieni zawodnicy.

Xavier Panseri - zwycięzca Rajdu Monte Carlo z 2013 roku (RMC 2014, I rundzie Mistrzostw Świata zajął drugie miejsce), trzykrotny Mistrz Polski - ufundował puchar dla Najlepszego Kierowcy w 49. Rallye Monte Calvaria!

Janusz Siniarski - wielokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski - ufundował puchar dla Najlepszego Kierowcy w samochodzie z napędem na jedną oś.


24.01.2014
49 Rallye Monte Calvaria przed nami ...          

Serdecznie zapraszamy już 15 lutego 2014 r. na KJS 49 Rallye Monte Calvaria, rozgrywany w zimowej scenerii w Górze Kalwarii i okolicach, pod patronatem Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria – Pana Dariusza Zielińskiego.

Ta ciesząca się dużą popularnością impreza będzie pierwszą rundą cyklu Pucharu Automobilklubu Polski oraz pierwszą rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego, a zdobyte w niej punkty umożliwią zdobycie licencji R2 i przybliżą do udziału w Rajdzie Barbórka 2014.
Dzięki przychylności władz Góry Kalwarii i Piaseczna oraz firm współpracujących, planujemy rozegranie kilkunastu ciekawych prób sprawnościowych, w nowych konfiguracjach i na zróżnicowanych nawierzchniach. Tradycyjnie całodniową rywalizację zwieńczy próba miejska na ulicy Ks. Sajny o Puchar Burmistrza.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 28 stycznia do 14 lutego 2014 r. do godziny 19:00.
Przewidywana ilość uczestników: 100 załóg, klasyfikowanych według pojemności silnika.
W imprezie udział może wziąć każdy, kto posiada prawo jazdy, pilota (min. 17 lat), kaski, obowiązkowe ubezpieczenie OC i NNW oraz samochód z ważnym badaniem technicznym, spełniający wymogi regulaminowe KJS.

Wypełniony formularz zgłoszenia należy wysłać na adres e-mail:
m.waskiewicz@automobilklubpolski.pl
Wpisowe wynosi: 160zł dla kierowców będących członkami AK Polski, z opłaconą składką na 2014r.; 180zł dla kierowców zrzeszonych w PZM oraz 200zł dla kierowców niezrzeszonych.

W ramach treningu, dla zgłoszonych załóg proponujemy jazdy testowe, które odbędą się na Autodromie Bemowo, w piątek 14 lutego, w godzinach odbioru administracyjnego, po pozytywnie zakończonym BK.

Więcej szczegółów i regulamin już wkrótce.
Serdecznie zapraszamy!

Informacja dla zawodników

NOCLEG w Hotelu PODZAMCZE w Górze Kalwarii
Załogi, które chciałyby przenocować w okolicy trasy imprezy zapraszamy do Hotelu i Restauracji PODZAMCZE. Ustalona cena, dla uczestników rajdu, za pokój 2-os. ze śniadaniem to 150 zł/pokój.

Tutaj też będzie można zjeść smaczny i w przystępnej cenie porządny (duuuże porcje) obiad. Wszyscy zawodnicy otrzymają kupony rabatowe do zrealizowania w restauracji.

Zgłoszenie  Zgłoszenie Regulamin

PatronatWspółorganizatorem 49. edycji Rallye Monte-Calvaria
jest Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

 

Współpraca

 

       

                               

 

          

 

               48. Rallye Monte-Calvaria 2013
47. Rallye Monte-Calvaria 2012
46. Rallye Monte-Calvaria 2011
45. Rallye Monte-Calvaria 2010

 

<powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.